Jak wybrać meble do mieszkania, unikając typowych błędów?

Wyposażenie mieszkania w dużej mierze decyduje o jego wystroju. Meble nie są tanie i nie każdy może sobie pozwolić na ich wymianę tak często jak elementy garderoby. Nie należy spieszyć się więc i nie kupować drogiej i niepraktycznej sofy czy szafy, które być może już niedługo warto będzie wymienić. 

Nigdy nie należy się spieszyć z wyborem i zakupem mebli

Na początku warto zdecydować, które meble będą naprawdę przydatne w danym mieszkaniu lub działce, a następnie zastanowić się nad ich kształtem, designem i innymi właściwościami.

Można sporządzić na papierze plan swojego domu w skali np. 1:20. Następnie zaleca się narysować i wyciąć z papieru obrazy tych elementów mebli, które uważane są za konieczne, w podobnej skali. Teraz pozostaje umieścić wycięte rysunki na planie mieszkania, na podstawie przeznaczenie mebli i ich zgodność ze strefami przestrzeni mieszkania. Za pomocą zaproponowanego algorytmu można sporządzić kilka wariantów rozmieszczenia mebli i wybrać najlepszy z nich.

Trzeba określić maksymalny budżet

Kwestia ceny jest istotna, ponieważ znacznie zawęża zakres wyboru. Eksperci radzą, aby przed wyborem mebli do mieszkania, obiektywnie ocenić własne możliwości i skupić się na tych propozycjach, które są zgodne z założonym budżetem.

Należy pamiętać, że meble tworzone w pojedynczym egzemplarzu, lub kolekcje autorskie nie mogą kosztować tanio. To samo można powiedzieć o produktach znanych marek dostępnych w ofercie firmy SFmeble. Co jednak stoi na przeszkodzie, aby wpisać w wyszukiwarkę „meble luksusowe”, zapoznać się z ofertą, wybrać ulubiony model i sprawdzić cenę? W przyszłości można poszukać podobnych pozycji, ale już w przystępnym segmencie cenowym.

Należy zostawić stereotypy za sobą

Planując wnętrze nowego mieszkania, nie trzeba kierować się starymi tradycjami rodzinnymi, tylko względami racjonalności, komfortu i higieny. Nowe podejście do aranżacji wnętrz pomoże dobrać odpowiednie meble i sprawi, że mieszkanie będzie nie tylko piękne, ale i przytulne.

A staremu budynkowi mieszkalnemu można nadać zupełnie nowy wygląd bez konieczności wymiany mebli. Sposobów jest wiele:

  • zmiana aranżacji,
  • modernizacja wnętrza,
  • a nawet zakup wymiennych pokrowców na tapicerkę, pozwalających od czasu do czasu zmienić ogólny wygląd pomieszczeń.

Z pewnością, jeśli dom ma meble, z którymi można się pożegnać bez żalu, to należy zrobić to jak najszybciej.

Comments are closed.