Poduszki ogrodowe do kompletu wypoczynkowego

Meble ogrodowe, wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, byłyby niewygodne, gdyby nie miękkie poduszki ogrodowe. Niezależnie od wybranych mebli tarasowych, warto jest wyposażyć się w komplet wygodnych poduszek, które można podłożyć pod plecy lub głowę. Są także poduszki, które kształtem bardziej przypominają materace – wyściełają całe meble łącznie z siedzeniem i oparciem. Wyposażone w praktyczne wiązania modele nie będą się przesuwać podczas wstawania i siadania. Dodatkową zaletą jest estetyczny wygląd poduszek, które mogą być jednolicie gładkie lub pokryte ciekawym deseniem.

Poduszki ogrodowe – różne warianty

Istnieje kilka rodzajów poduszek, które warto wprowadzić do aranżacji tarasu, aby zwiększyć komfort siedzenia. Są to:

– poduszka kwadratowa mała,

– poduszka prostokątna duża,

– poduszka-materac – przykrywa siedzenie i oparcie, wyposażona jest w funkcjonalne wiązania,

– podłużna poduszka do siedzenia wyposażona w wiązania,

– zestaw poduszka + materac.

Które poduszki wybrać?

To zależy od aranżacji oraz preferencji użytkownika. Niektórym wystarczy miękka poducha pod pupę, inni wybiorą zarówno wygodny materac jak i poduszki. Nie bez znaczenia jest kolor poduszek oraz mebli, które powinny z sobą współgrać. Ciemne meble z technorattanu, wyposażone w kolorowe poduszki w stylu etno lub boho, nabiorą wyrazistego charakteru.

stoliki ogrodowe

Jasne meble z wikliny ozdobione poduszkami wykonanymi z lnu lub bawełny w naturalnych odcieniach nadadzą aranżacji ekologicznego szyku. Nowoczesne wystroje tarasów to miejsce na materace w odcieniu nieco jaśniejszym niż kolor mebli. Leżak ogrodowy lub hamak, ustawione nieopodal basenu, nie mogą obejść się bez kolorowych poduszek z flamingami lub liśćmi egzotycznych roślin.

Projekty indywidualne

Poduszki ogrodowe z popularnych sklepów meblowych może kupić każdy. Jednak meble, które zostały zakupione z myślą o wyrażeniu własnego gustu, potrzebują odpowiedniej oprawy. Jeśli ktoś ma smykałkę do rękodzieła, może pozwolić sobie na ogrodowe poduszki wykonane samodzielnie w technikach takich jak: szydełkowanie, patchwork, dziewiarstwo ręczne.

Do kompletu można dodać pasującą stylistycznie narzutę z patchworku lub samodzielnie uszytą poduszkę z koronkowymi wstawkami. Aranżacje prowansalskie to miejsce na narzutę z falbaną. Miłośnicy orientu mogą zlecić uszycie poduszek z charakterystycznymi motywami.

Comments are closed.