Ciekawa aranżacja kuchni – hookery

Wydaje się, iż tego typu siedziska zarezerwowane są przede wszystkim dla różnego typu przestrzeni gastronomicznych, czy barowych. Oczywiście, jeśli chodzi o restauracje świetnie wkomponowują się w wystrój. Niejednokrotnie stanowią wręcz element nieodzowny. Okazuje się jednak, iż tak samo mogą stanowić doskonałe uzupełnienie domowej kuchni. Chociaż wiele osób obawia się, iż są one niewygodne i nie sprawdzą się jako krzesła, w praktyce są produktami dopracowanymi i przemyślanymi.

Czy warto kupować hookery do kuchni?

Tego typu krzesła są bardzo charakterystyczne. Najczęściej można opisać je jako wysokie, pozbawione oparcia lub o niskim oparciu siedziska znajdujące się najczęściej przy barze. Jednak współcześni projektanci tego rodzaju krzeseł pragną wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych, którzy szukają oryginalnych, estetycznych, ale też bardzo wygodnych produktów.

Dlatego powstała zupełnie nowa linia produktów utrzymanych w różnych designie, tak, by możliwe było dopasowanie poszczególnych propozycji do konkretnego wystroju wnętrza. Także sama wysokość krzeseł może być dostosowana pod kątek stołu barowego, wysepki kuchennej, czy blatu znajdującego się w kuchni, co ułatwia codzienne spożywanie posiłku, czy po prostu przesiadywanie w tego rodzaju pomieszczeniu.

Do jakich wnętrz pasować będą hookery?

W gruncie rzeczy nie istnieją konkretne przestrzenie, gdzie hookery nie będą pasować. Wynika to z szerokie wyboru tegoż rodzaju produktów. Trzeba jednak pamiętać o kilku elementach, które pozwolą na odpowiednią kompozycję pomieszczeń:

  • w stylu industrialnym, czy mieszkaniu typu loft warto zakupić przede wszystkim krzesła minimalistyczne, w której dominują materiały takie, jak stal
  • do pomieszczeń utrzymanych w nowoczesnym, ekskluzywnym, ale chłodnym wystroju sprawdzą się krzesła białe, z jasnymi, stalowymi nogami lub też z czarnym obiciem
  • do klasycznej kuchni można śmiało zakupić takie hookery drewniane, które uzupełnią przestrzeń i będą komponować się w sposób spójny ze stole lub blatem kuchenny

Z pewnością jest to propozycja ciekawa, która wkomponowuje się w amerykański styl wystroju wnętrza. Chociaż nie posiada on cech bardzo charakterystycznych, w dalszym ciągu posiada swoisty urok i kojarzony jest przede wszystkim z przestronnymi pomieszczeniami, jak też nastawieniem na praktyczność rozwiązań i ich oryginalność.

Comments are closed.