Krzesła tapicerowane w różnych aranżacjach wnętrz

Krzesła z oparciem, wyposażone w miękką tapicerkę, od wieków zdobią salony, jadalnie i pokoje, zapewniając komfort podczas jedzenia lub odpoczynku. Współczesne aranżacje wnętrz, podobnie jak w ubiegłych stuleciach, wykorzystują tapicerowane krzesła. Wygodne, miękkie oparcie oraz siedzenie, pokryte odporną na zabrudzenia i tarcie tapicerką, to ponadczasowy trend, który nigdy nie wyjdzie z użytku. Co sprawia, że krzesła tapicerowane są tak popularne? Czym różni się tapicerowane krzesło glamour od nowoczesnego?

Popularne od wieków

Kluczem do zrozumienia ponadczasowości krzesła jest wygoda i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także estetyczny wygląd, którzy idzie w parze z jakością. Miękka gąbka tapicerska, którą niegdyś zastępowała np. słoma, zapewnia komfort wielogodzinnego siedzenia, zachęca siedzącego do pozostania na dłużej w salonie lub jadalni. Profilowane oparcie oraz podłokietniki pozwalają wygodnie się oprzeć i rozsiąść.

krzesła tapicerowane

Model wypracowywany przez wieki wziął się zapewne z potrzeby stworzenia mebla idealnego, stworzonego do wielogodzinnych uczt, którym oddawali się nasi przodkowie. Przestrzeń pod siedziskiem pozwala na dowolne ułożenie nóg w zależności do potrzeb użytkownika.

Krzesła tapicerowane glamour

Kształt krzeseł w stylu elitarnego glamour przypomina wiktoriańskie fasony mebli salonowych. Miękkie, wyposażone w tapicerkę w kolorach inspirowanych barwami kamieni szlachetnych – sofy i fotele, posiadały pikowane wykończenia w kształcie karo. Podobne cechy posiadają współczesne krzesła glamour, ustawione na drewnianych nogach pokrytych lśniącą powierzchnią farb.

Pojawiają się także wersje z lśniącym chromowaniem nóg oraz rantów oparć, które sprawia, że meble nabierają srebrzystej barwy. Ciekawym detalem są nity oraz uchwyty metalowe w kształcie pierścieni przymocowane z tyłu oparcia.

Krzesła nowoczesne

Designerskie krzesła tapicerowane przyjmują często zaskakujące formy funkcjonalne, które same w sobie stanowią ciekawą ozdobę wnętrza. Niestety nie pasują do wszystkich aranżacji. Klasyczne fasony z powodzeniem wykorzystuje się w przestrzeniach publicznych, np. w poczekalniach, lub pracowniach komputerowych. Kluczem do wygody jest profilowane oparcie, coraz rzadziej natomiast pojawiają się wersje z podłokietnikami.

Również i nogi mebli przybierają różne formy, od prostych po ukośne, czasem także w kształcie krzyżowego stelaża. Dużą popularnością cieszą się krzesła tapicerowane do biur, które służą pracownikom do wygodnego siedzenia podczas wielogodzinnych narad.

Comments are closed.