Jak wybrać sofę do mieszkania?

Jaki dom w dzisiejszych czasach może obejść się bez sofy? Sofa jest w prawie każdym mieszkaniu, jeśli nie w każdym pokoju. Stopniowo sofa zaczęła zastępować nie tylko mebel, na którym można posadzić drogich gości, ale także wygodne miejsce do spania.

Rynek mebli tapicerowanych oferuje szeroką gamę sof w dowolnym kolorze, obiciu, wypełnieniu, mechanizmach i stylach. Jak nie utonąć w tym morzu i jak wybrać najlepszą wersję sofy dla siebie i swojej rodziny?

sofy ogrodowe

Dobra sofa powinna spełniać następujące kryteria:

Komfort

Bez względu na to, w jakim celu kupowana jest sofa — dla gości czy do codziennego spania, w każdym przypadku zakup nie ma sensu, jeśli sofa nie będzie wygodna w użytkowaniu. Jeśli chodzi o komfort, należy polegać tylko na sobie. Trzeba wybrać rodzaj twardości, który będzie idealnie pasował dla całej rodziny.

Długi okres eksploatacji

Nikt nie chce kupować sofy, która rozpadnie się po kilku latach użytkowania, ponieważ rzecz ta nie jest tania. Aby sofa nie odkształcała się, nie opadała, a tapicerka nie została zużyta i rozdarta, należy wybrać tylko mocne drewniane ramy i wysokiej jakości powłokę.

Łatwa pielęgnacja i konserwacja

Każdy model jest unikalny nie tylko pod względem wzornictwa, ale również konfiguracji. Jeden z nich składa się do przodu, drugi ma pojemną szufladę na pościel. A jeśli chodzi o pielęgnację, lepiej wybrać sofę, która będzie łatwa do czyszczenia w przypadku zabrudzenia, ponieważ często na sofie spożywano jedzenie, pije się herbaty i spotyka się z gośćmi.

Kształty sof

  • Proste. Najczęstsi przedstawiciele swojego rodzaju. Nadaje się do pokoju każdej wielkości. Są one łatwe do przenoszenia, jeśli należy dokonać zmiany aranżacji, ponieważ najczęściej sofy o tym kształcie są umieszczone przy ścianie.
  • Narożne. Modele narożne są znacznie bardziej masywne w pomieszczeniu. A kiedy nagle rodzi się chęć zmiany aranżacji, problematyczne będzie wybranie dla nich nowego miejsca.
  • Modułowe . Typy modułowe składają się z kilku części, które mogą być używane razem lub osobno. Zazwyczaj modele te nie są używane jako łóżko i są bardziej odpowiednie dla apartamentów typu studio.
  • Okrągłe. Ten styl mebli tapicerowanych nie jest propozycją dla każdego mieszkania, ale dla szczególnych entuzjastów. Spanie na takiej kanapie raczej się nie sprawdzi, chyba że nie ma absolutnie żadnego wyboru, więc idealnym pomieszczeniem dla niego jest dość duży salon.

Comments are closed.