Lampy wiszące do wszystkich pomieszczeń

Podczas projektowania wystroju swojego domu bierze się pod uwagę różne drobne szczegóły, w tym lampy. Najczęściej występującym rodzajem oświetlenia domowego są lampy wiszące.

Dobór lampy do pomieszczenia

Osoby, które zdecydowały się na minimalistyczną jadalnię lub klasyczny salon, z powodzeniem mogą zestawić te miejsca z wiszącymi lampami do salonu, posiadającymi na kloszu ciekawe motywy, tworzące piękne wzory cieni. Szklane żyrandole również mogą dać bardzo ciekawy efekt. Lampy wiszące do kuchni natomiast mają być w pierwszej kolejności funkcjonalne, tu warto więc wybrać strumień światła który pozostanie niezakłócony. Można jednak pobawić się wzorem klosza lub jego kolorem. Wiszące lampy ze sklepu sfmeble sufitowe to dosłownie i w przenośni mocny punkt pomieszczenia. Chcąc oświetlić jedno miejsce pracy, wybór lampy wiszącej będzie inny, niż w przypadku, w którym zapewnić chce się całemu pomieszczeniu ogólne źródło światła. Przed wyborem konkretnego modelu zdefiniowanie obszaru oświetlenia jest niezwykle istotne. Pomyśleć należy o funkcji swojej lampy i o tym, na jakiej wysokości będzie mogła zostać zawieszona. Mogą być różne lampy sufitowe do kuchni, które oświetlają konkretny blat podczas przygotowywania posiłków, oraz inne lampy wiszące przeznaczone do sypialni, pod blaskiem których precyzyjne czynności wykonuje się rzadziej. Można więc zdecydować się na oświetlenie z jednym źródłem światła, które będzie idealne na przykład jako oświetlenie punktowe do stołu. 

lampy wiszące do salonu

Odrobina nowoczesności

Lampy wiszące nadają nowoczesne i estetyczne akcenty w każdym wnętrzu, w którym się znajdują. Lampa taka, ma być z założenia nie tylko funkcjonalna i ładna, ale także dobrze komponować się z otoczeniem. Zadbać trzeba nie tylko o zawieszenie żyrandola na odpowiedniej, nie przeszkadzającej wysokim osobom wysokości. Dostosować trzeba również wielkość żyrandola do wielkości wnętrza. To może nie być takie proste jak się wydaje. Każdy ogromny, ozdobny element może być przytłaczający, gdy zostanie umieszczony w niedopasowanym do siebie, zbyt małym pokoju. Jednocześnie na dużej przestrzeni może być świetnym pomysłem. Ogólna zasada jest taka, że duże lampy najlepiej nadają się do dużych domów i większych pomieszczeń. W mniejszych można natomiast zastosować kilka lamp, ale z jednej serii. Dobra lampa oświetli życie przez długie lata.

Comments are closed.