Jak zaranżować lustra w Twoim domu

Ozdobne lustra na ścianie jakie wybrać?

Mówi się że oczy są zwierciadłem duszy natomiast lustra to zwierciadła naszego domu. Kiedyś z wbudowanymi kinkietami na lampę szpeciły łazienki. Dziś lustra zaskakują swoją formą i rolą w pomieszczeniach. Zacznijmy od najmnieszych lusterek, używaneych przez kobiety do wykonywania makijażu. Najbardziej znany wszystkim model to owal na srebrnej podstawie. Część z Pań nadal w swoich komodach trzyma kwadratowe lusterka w ramkach, które podpierały metalowa ramka. Obecnie format takich lusterek już nie jest taki oczywisty. Te bardziej nowoczesne w formie to owale jednak z inna podstawą. Nóżka lusterka jest wygięta w literę L a jej podstawa może służyć jako miejsce do trzymania różnych drobiazgów. Kolejnym atutem takiego niepozornego lusterka kosmetycznego jest podświetlenie LED. Dzięki czemu niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy zawsze możemy wykonać perfekcyjny makijaż.

Kompozycje z ozdobnych luster

W temacie małych luster interesującym trendem dekoracyjnym jest wieszanie na jednaj świnie kilkunastu luster różnej wielkości i w różnych ramach, ale w takiej samej formie na przykład prostokąta. Efekt takiego zabiegu jest genialny. Tutaj idealnie sprawdzą się nie tylko nowoczesne lustra w prostych ramach, można także pokombinować z tym starszymi w ramach jak z renesansowych pałacyków. Taka ściana prezentuje się niezwykle dizajnersko i nietuzinkowo. Kiedyś lustra kojarzyły nam się głównie z łazienką. Ciemną, przytłaczającą ze światłem w zimnej barwie. Obecnie lustra zastępują ozdoby. Piękne okrągłe lustro zawieszone na pasach z podświetleniem idealnie sprawdzą się w łazience. Ozdobne lustra na ścianę można powiesić także w taki sposób, aby tworzyły na ścianie wzór. Wtedy taka ozdobna kompozycja staje się przestrzenna i nadaje przestrzeni charakteru. 

lustro

Ozdobne lustra na ścianę perfekcyjnie sprawdzą się w małych przestrzeniach. Wieszając duże lustro nad kanapą w złotej ramie pięknie doświetlimy przestrzeń i mimo małego metrażu mieszkanie wyda się ogromne. Ozdobne lustra sprawdzą się także jako rozdzielacze przestrzeni. Kiedy w jednym pokoju łączymy aneks kuchenny z salonem takie poziome lustro postawi granicę między pomieszczeniami. Dla osób z nieco większą fantazją wnętrzarską proponujemy powieszenie ozdobnego lustra na sufit w sypialni lub salonie. Jeśli lubicie styl modernistyczny możecie zastosować lustra wycięte w określony wzór, popularne są romby lub heksagony. Ozdobne lustra na ścianę można zastosować w każdym z waszych pomieszczeń. Wszystko zależy od waszej fantazji i pomysłowości. Jeżeli boicie się tworzenia z luster dużych ściennych kompozycji możecie zacząć od kilku mniejszych i bawić się kształtami.

Comments are closed.