Wygodne krzesła tapicerowane – idealne do kuchni i salonu

Dom jest miejscem, w którym każdy chce czuć się komfortowo. Wpływa na to aranżacja pomieszczeń oraz meble, które służą do siedzenia. Na krzesłach siedzą goście przychodzący w odwiedziny. Można na nich wygodnie się rozsiąść po ciężkim dniu pracy. Właśnie w takim celu stworzono krzesła tapicerowane – dla przyjemności domowników.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem krzesła tapicerowanego? 

Jest kilka rzeczy, które można sprawdzić przed zakupem krzeseł do domu. Powinny służyć przez lata, dlatego warto poświęcić im trochę uwagi. Wybierając krzesła tapicerowane koniecznie trzeba zobaczyć, jak wygląda: 

  • jakość wykonania – na to składają się takie elementy, jak twardość materiału, z których zrobiono siedziska. Tworzywo decyduje o wytrzymałości na uszkodzenia i zarysowania. Dodatkowo można obejrzeć, czy drewno zostało pomalowane emulsją ochronną. W przypadku obicia najlepiej jest zobaczyć jakość szwów na krawędziach krzesła. 
  • wysokość względem stołu – krzesło tapicerowane to mebel najczęściej zestawiany z innymi sprzętami. Bardzo dobrze, jeśli będą ze sobą współgrały. Jeśli blat stołu będzie zbyt wysoko lub nisko to trudno będzie przy nim siedzieć. 
  • miękkość siedziska – jest to ważniejszy argument przy wyborze krzeseł tapicerowanych. Po to się je wybiera, żeby były wygodne. Dlatego warto sprawdzić, jak się na nich siedzi, aby w przyszłości nie było wielkiej niespodzianki. 
  • długość siedziska – oparcie wpływa na komfort pleców, jeśli będzie zbyt długie lub krótkie to trudno będzie dopasować je do kształtu pleców. Przed zakupem można sprawdzić, czy krzesła pasują do ciała każdego domownika. 
krzesła tapicerowane

Jak najlepiej zadbać o krzesła? 

Po zakupie przychodzi czas na użytkowanie mebli. Ponieważ krzesła są cały czas eksploatowane, to warto pomyśleć o ich dodatkowej ochronie. Szczególnie krzesła tapicerowane są narażone na ciągły kontakt z brudem i roztoczami. Krzesła pokryte naturalną skórą można po prostu umyć wilgotną szmatką. W przypadku tapicerki wykonanej z bawełny, lnu albo innej tkaniny sprawa się nieco komplikuje. Włókna są bardzo chłonne i podatne na plamy – jest to uciążliwe przy czerwonym winie lub kawie. Jeśli wystąpi trudniejsze zabrudzenie to można użyć niewielkiej ilości roztworu kwasku cytrynowego lub specjalnego preparatu do czyszczenia tkanin. Przed usunięciem zabrudzenia trzeba zobaczyć, jak zachowuje się środek na niewidocznej części mebla. To pozwoli uniknąć przebarwienia. 

Comments are closed.