Okrągły stół

Okrągły blat sprawia również, że każda z zasiadających przy nim osób ma swobodny dostęp do umieszczonych na nim potraw. Każda z siedzących przy takim stole osób, zachowuje też cenne poczucie równości z pozostałymi uczestnikami konsumpcji, co w historii miało znaczenie strategiczne.

Zalety okrągłego stołu

Okrągłe stoły nie posiadają ostrych krawędzi, dzięki czemu wprowadzają harmonię do wnętrza i tworzą przytulną atmosferę. Jednak ich zalety na tym się nie kończą. Ogromną zaletą jest możliwość umieszczenia obok nich większej liczby gości bez ryzyka, że któryś z nich będzie zmuszony usiąść w rogu. Okrągły blat sprawia również, że każda osoba przy nim siedząca ma swobodny dostęp do postawionych na nim naczyń. Okrągły stół pozwala również na rozmowę ze wszystkimi siedzącymi przy nim osobami. Ułatwia to prowadzenie dialogu, zwłaszcza gdy siedzi z nami duża liczba osób. Przy tradycyjnym stole mamy dostęp tylko do najbliższych sąsiadów siedzących po naszej prawej i lewej stronie, oraz do ludzi po przeciwnej stronie. Przy okrągłym stole możemy zobaczyć twarze wszystkich zgromadzonych wokół stołu osób. Kolejną ważną sprawą, której pewność dają okrągłe stoły, jest także ich bezpieczeństwo. Gdy w domu znajdują się małe jeszcze dzieci, biegaczom nie jest trudno uderzać z dużą siłą w meble. W takim przypadku okrągły stół bez ostrych krawędzi i kantów jest dużo bardziej bezpieczny dla dzieci i w przeciwieństwie do tradycyjnych stołów nie stanowi zagrożenia wypadkiem. Okrągły stół rozwiązuje też kłopoty z oświetleniem. Aby go oświetlić, wystarczy zaledwie jedna punkowa lampa.

okrągły stół

Różne rozmiary

Sklepy tradycyjne i internetowe, sprzedające meble, oferują szeroki wybór okrągłych stołów o różnych wymiarach. Niektóre stoły okrągłe pomieścić mogą nawet do 12 osób. Klientom poszukującym w jeszcze większym stopniu praktycznych mebli godny polecenia jest okrągły, rozkładany stół. Nowoczesne okrągłe stoły występują zarówno w prostych, jak i bardzo oryginalnych formach. Osoby ceniące elegancję we wnętrzach, mogą poszukać stołu ze szklanym blatem. Świetnym wyborem, za sprawą którego wnętrze nabierze smaku, będzie okrągły stół na jednej nodze, który ma miedziany kolor i  marmurowy blat. W przypadku zamiłowania do skandynawskiego minimalizmu i piękna naturalnego drewna, polecany jest okrągły stół z białym blatem i nogami wykonanymi z drewna.

Comments are closed.