Zakup lampy podłogowej – co warto wybrać?

Dynamikę i nastrój w pomieszczeniu kształtuje światło. W ciągu dnia przede wszystkim to naturalne, po zmroku sztuczne powoduje, że pokój nabiera indywidualnego charakteru. Obok głównych źródeł światła stosuje się również lampy stołowe, kinkiety czy lampy podłogowe. Te ostatnie mogą być wyjątkową ozdobą, stanowiąc źródło nastrojowego światła. Wykonane z różnych materiałów, często o bardzo zaskakującej formie są jednym ze sposobów na dekorację wnętrz. Jaką lampę podłogową warto kupić?

Lampa podłogowa nawiązująca do klasyki

Wiele z nowoczesnych lamp podłogowych nawiązuje do klasycznych rozwiązań. To abażur lub kilka abażurów na punktach świetlnych oraz dobrana do nich noga czy trójnóg. Takie rozwiązanie wpisuje się w wiele rodzajów wystroju wnętrz, dzięki czemu jest uniwersalne. Nie oznacza to jednak, że lampy o takiej konstrukcji muszą być nudne, gdyż ich forma może być naprawdę różnorodna, na przykład:

  • lampa podłogowa w stylu skandynawskim; jasny abażur na drewnianym trójnogu,
  • stojąca lampa z czarnym abażurem i podstawą w kształcie konia,
  • potrójna lampa podłogowa z mniejszymi kolorowymi abażurami łączącymi się w podstawie, każda z nóg fantazyjnie powyginana,
  • lampa podłogowa z klasycznym abażurem i nogami w postaci statywu fotograficznego.

To lampy chętnie wybierane w licznych aranżacjach wnętrz.

lampa podłogowa

Styl loftowy dzięki surowym lampom podłogowym

Modny w ostatnich latach industrialny czy loftowy charakter pomieszczeń można osiągnąć również poprzez oświetlenie. Lampa podłogowa w stylu loftowym może zaskakiwać formą czy wykorzystaniem elementów zupełnie niezwiązanych z dekoracją wnętrz. Zbiór wyjątkowych lamp podłogowych o bardzo ciekawych formach można znaleźć w ofercie dobrych sklepów z meblami i akcesoriami, takich jak SFMEBLE. Tam lampy podłogowe to blisko dwieście designerskich produktów, które z pewnością rozświetlą każde nietuzinkowe wnętrze.

Odrobina kolorów i błysku w charakterze glamour

Chcąc wraz ze źródłem światła nadać pomieszczeniu dodatkowych barw czy eleganckiego błysku, warto zdecydować się na połyskujące lampy w stylu glamour. Sprawdzą się również propozycje artystyczne, na przykład pop-artowe, gdzie kolor wydaje się odgrywać ogromną rolę. Tu nie tylko same źródła światła, ale także kształt całej lampy podłogowej mogą być pełne blasku, połyskującego złota, srebra, miedzi czy kryształków.

Comments are closed.