Łóżko – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Komfortowy i dobry sen to coś, o co szczególnie warto zadbać. W tym celu należy świadomie dokonać wyboru łóżka, na którym będzie się spało. Jest ono nie tylko meblem użytkowym, ale również stanowi element dekoracyjny i może być bazą do zmiany wystroju wnętrza. Wystarczy dobrać inne kolory poduszek i koców, aby odmienić swoją sypialnię. Łóżko powinno być jednak przede wszystkim wygodne i dopasowane do potrzeb użytkowników.

Rozmiar łóżka

W zależności od pomieszczenia, do którego będzie przeznaczone łóżko oraz od jego użytkowników, należy dobrać tak rozmiary łóżka, aby optymalnie zaspokajały wszystkie potrzeby. Łóżko jednoosobowe świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym lub pokoju dla gości. Jego szerokość zaczyna się już od 80cm, aż po 120cm. Najbardziej optymalny rozmiar to jednak 90cm. Do sypialni głównej najczęściej wybierane są łóżka dwuosobowe, aby zapewnić komfortowy sen dla dwóch osób. Ich szerokość znajduje się w granicach 140-200 cm. Wybór zależy przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca.

Dodatkowe funkcje

Łóżko to przede wszystkim miejsce do snu. Bardzo często spotkać można funkcjonalne łóżka, które posiadają dodatkowe miejsce do przechowywania kołder, pościeli czy koców. Dzięki temu można w nich chować dodatkowe zapasowe komplety. Schowek ten może być ukryty w formie:

  • wysuwanych szuflad,
  • podnoszonego stelażu z materacem.

Ponadto każde łóżko można pięknie przyozdobić, tworząc niepowtarzalną aranżację wnętrza.

Materiały i wzory

łóżko

Po wyborze szerokości łóżka czas na decyzję dotyczącą konkretnego modelu. Styl, w jakim urządzona jest sypialnia, w dużej mierze wynika z zastosowanego wzoru łóżka. Do wyboru są m.in. łóżka:

  • tapicerowane,
  • pikowane,
  • z zagłówkiem,
  • bez wezgłowia,
  • z metalową ramą,
  • drewniane

i wiele innych fasonów. Tak naprawdę nie ma przepisu na najlepszy mebel do spania. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Łóżko drewniane świetnie sprawdzi się w sypialni przytulnej i minimalistycznej lub o stylu skandynawskim, prowansalskim czy francuskim. Pikowane, tapicerowane welurem łóżko doskonale uzupełni wnętrze eleganckie, w stylu glamour. Ciekawym rozwiązaniem są łóżka bez wezgłowia, które tak naprawdę są samą ramą i stelażem. Taki rodzaj stosuje się w sypialniach, gdzie wezgłowie wykonuje się samemu np. z paneli tapicerowanych montowanych po całej wysokości ściany. W ten sposób uzyskuje się bogaty i interesujący design. Duży wybór łóżek tego typu można otrzymać na stronie www.sfmeble.pl.

Comments are closed.