Zainspiruj się i wybierz nową komodę do domu

Wśród wielu rodzajów mebli skrzyniowych komody należą zwykle do jednych z najmniejszych, a jednocześnie najbardziej funkcjonalnych propozycji. Wywodzące się historycznie z XVII-wiecznej Francji komody służyły przede wszystkim do przechowywania odzieży, choć dziś miewają charakter uniwersalny. Komoda to mebel mogący wyglądać w bardzo różny sposób, najczęściej obok funkcji przechowywania zdobi także przestrzeń, w której się znajduje. Jakie komody są aktualnie modne, co warto kupić?

Eklektyczne komody z małymi szufladkami

Wśród hitów ostatnich sezonów z pewnością można znaleźć komody łączące w jednym meblu kilka stylów, wyróżniające się licznymi, często całkiem małymi szufladkami. Wykończone bardzo często różnymi rodzajami drewna lub kolorami powierzchni, czasem także z różnym rodzajem uchwytów, sposobem otwarcia intrygują i zdobią, będąc jednocześnie dobrym miejscem na przechowywanie drobiazgów. To na przykład:

  • cała linia produktów Thasis w wersji kolor oraz natural,
  • intrygująca i stylowa komoda Barber Shop,
  • komoda Finca cechujaca się subtelną elegancją bieli, czerni i drewna,
  • barwna komoda Paradise zachwycająca różnorodnością,

Taki typ komód sprawdza się nie tylko w sypialni czy garderobie, ale także w biurze czy holu albo przedpokoju.

Elegancka komoda lustrzana w stylu glamour

Niebagatelnym dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza może być komoda lustrzana z sfmeble, która jednocześnie jest w pełni funkcjonalnym meblem. Idealnie wpisze się w eleganckie wnętrza, zwłaszcza te w stylu glamour, choć dzięki klasycznym kształtom może również pasować do innych stylów. To wyjątkowo nowoczesny mebel, łączący w sobie nowe podejście do wystroju wnętrz i używanych materiałów z klasyczną formą mebla.

komody

Nowoczesne, minimalistyczne czy etniczne wzory komód?

Bogaty wybór komód w praktycznie każdym stylu można znaleźć jedynie w najlepszych salonach meblowych takich jak SFMEBLE. Wśród kilkuset produktów z kategorii komody wyróżniają się wzory o nowoczesnym charakterze, prostocie skandynawskich mebli czy surowości industrialnych. To także komody nawiązujące do wzorów etnicznych, pasujące do niebanalnych wnętrz.

Wyjście poza schemat – komody z intrygującą formą

Komoda nie musi być zamknięta w prostopadłościennej formie. Ciekawe są komody wychodzące poza ten schemat, na przykład w postaci schodków zygzak, czy też komoda częściowo otwarta, z asymetrycznymi półkami czy ułożeniem szuflad. Po okresie podobnych do siebie, nudnych mebli różnorodność nadal jest w cenie, co widać także w rzeźbionych frontach komód, łączeniu różnych materiałów czy innych designerskich rozwiązaniach.

Comments are closed.