Nowoczesny stolik kawowy – co warto kupić?

Niemal w każdym salonie obok fotela, sofy czy narożnika znajduje się stolik kawowy. To mebel przydatny nie tylko jak nazwa mówi przy piciu kawy, ale również do odłożenia drobnych przedmiotów, postawienia dekoracji czy poprawy komfortu w trakcie seansów telewizyjnych. Niektóre meble zaliczające się do stolików kawowych mają również funkcję przechowywania, pomieszczą książki, gazety, gry planszowe czy inne podręczne drobiazgi. Jakie stoliki będą dobre do wnętrz o określonym stylu?

Nowoczesne wnętrza ze stolikiem kawowym

Salon czy hol, w którym stoi stolik kawowy zwykle urządzony jest w określonym stylu. Nawet jeżeli jest on dość eklektyczny, można zauważyć w nim wyznaczniki decydujące o całości. Dlatego stolik kawowy powinien wpisywać się w ogólny zamysł przestrzeni, by ją uzupełniał czy też podkreślał jej charakter. Nowoczesne wnętrza w stylu minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim, nawiązującym do natury mogą wyglądać świetnie dzięki oryginalnym konstrukcjom nawet niewielkich stolików. Sprawdzą się na przykład:

  • unikatowe, oryginalne stoliki z elementów surowego drewna, pnia drzewa,
  • lekkie, niemal niewidoczne przezroczyste stoliki z tworzywa lub szkła,
  • stoliki typu slider z połączenia metalu i drewna, z dodatkową funkcją gazetnika,
  • błyszczące stoliki ozdobne w stylu glamour,
  • kolorowe stoliki kawowe w stylu pop-art.

Decyzja o tym, czy stolik kawowy ma być niemal niezauważalny we wnętrzu, czy też stanowić wyraźny akcent kolorystyczny albo stylistyczny zależy od osoby dekorującej wnętrze. Gotowe i sprawdzone oferty czekają na sfmeble.

stolik kawowy

Funkcjonalny czy dekoracyjny? Jaki stolik kawowy sprawdzi się lepiej?

Tak naprawdę niemal każdy stolik kawowy pełni pewną funkcję w pomieszczeniu, stanowiąc jednocześnie jego dekorację. Niektóre modele powstają jednak przede wszystkim ze względu na praktyczne wykorzystanie, oferując dodatkowo wspomnianą możliwość przechowywania, kompaktowe wymiary czy opcję złożenia albo postawienia ponad innym meblem. Kluczowe jest uwzględnienie przy wyborze stolika czy stolików przestrzeni, w której będą się one znajdowały oraz jej stylu, a także oczekiwanych scenariuszy wykorzystania.

Minimalistyczne formy stolików o uniwersalnym charakterze

Stoliki kawowe mogą być we wnętrzu wykorzystane na kilka sposobów, ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do miejsca na podanie czy odstawienie kawy. Proste stoliki sprawdzą się świetnie również jako dodatkowa półka, stojak na dekoracje czy nawet kompozycja kwietników. Współczesne stoliki kawowe to meble wyjątkowe, często z ciekawym charakterem, idealnie sprawdzające się w wielu miejscach.

Comments are closed.