Drewniane czy plastikowe fotele ogrodowe?

Osoby, które mogą pochwalić się pięknym ogrodem powinny jak najszybciej rozejrzeć się za eleganckimi meblami ogrodowymi, które mogą okazać się najlepszą dekoracją posesji. Jednym z najważniejszych parametrów mebli ogrodowych jest ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc materiał z którego są wykonane.

Drewniane meble ogrodowe

Drewniane fotele ogrodowe są idealnym wyborem dla osób, które poszukują tradycyjnych i klasycznych mebli ogrodowych. Drewniane konstrukcje prezentują się bardzo estetycznie, są wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Pamiętać należy jednak o tym, że drewno wymaga zaimpregnowania specjalnymi preparatami, dzięki czemu znacząco wydłuży się ich żywotność. Na szczęście zdecydowana większość producentów oferuje fabrycznie zaimpregnowane meble drewniane. Fotele do ogrodu wykonane z wysokiej jakości drewna są przyjemne w dotyku i doskonale komponują się z ogrodami lub tarasami. Jednym z najważniejszych zadań jest wybranie odpowiedniego gatunku drewna. Krajowe gatunki wyróżniają się bardzo niską ceną i dużą dostępnością. Najlepszymi parametrami użytkowymi, mogą pochwalić się jednak zdecydowanie droższe fotele wykonane w całości z drewna egzotycznego.

Praktyczne meble plastikowe

Fotele do ogrodu wykonane z plastiku są zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, które zwracają uwagę na ekonomię. Plastikowe meble ogrodowe są bardzo lekkie i łatwo je utrzymać w idealnej czystości. Plastik jest jednym z tych materiałów, który może pochwalić się dużą odpornością na niskie temperatury i wodę. Dla wielu osób największym atutem jest to, że plastikowe fotele ogrodowe dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Niestety tanie fotele plastikowe pod wpływem promieni słonecznych mogą odkształcać się i blaknąć – dużo więcej czeka na https://www.sfmeble.pl/c/fotele-ogrodowe-ogrod. Jeżeli chodzi o wytrzymałość mechaniczną, to ustępują one drewnianym konkurentom.

fotele ogrodowe

Moda na fotele z palet

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają fotele z palet, które wyróżniają się oryginalnym designem, trwałością i funkcjonalnością. Osoby, które mają stare palety do wyrzucenia, za pomocą kilku prostych narzędzi, mogą samodzielnie zrobić piękne fotele do ogrodu. Własnoręcznie zrobione meble ogrodowe, mogą okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby. Warto zastanowić się również nad odrestaurowaniem starych mebli drewnianych lub metalowych.

Comments are closed.