Meble do ogrodu – jaki stolik wybrać?

Meble ogrodowe to bardzo ważne elementy aranżacji zielonej przestrzeni. To właśnie dzięki wygodnym siedziskom i stolikowi, na którym można postawić pyszną kawę, przy którym spędza się czas ze znajomymi czy rodziną można odczuć pełnię komfortu korzystania z atrakcji na działce czy w ogrodzie. Z racji tego, że zakup mebli ogrodowych to inwestycja długofalowa, to warto mieć na względzie fakt, że decydując się na konkretny model krzeseł czy stołu, dobrze jest uwzględnić kilka istotnych czynników, dzięki którym meble będą wpisywać się w prywatne preferencje konsumentów, cieszyć oko, dodając uroku w ogrodzie.

Stół do ogrodu – wybierając swój model warto pamiętać o przeznaczeniu mebla

Przede wszystkim warto na początku zastanowić się nad wielkością stołu do ogrodu. Stoliki ogrodowe, biorąc pod uwagę ich gabaryty i przeznaczenie można podzielić na te, które kojarzą się ze stolikami kawowymi, przy których dobrze spędza się czas na werandzie, czyta książkę czy gazetę. Jednak jeśli chodzi o kwestię spożywania posiłków, to małe wersje stolikowe mogą nie wystarczyć. Kolejnym ważnym elementem wartym rozważenia jest budulec, z jakiego stolik jest wykonany. Wśród najpopularniejszych znajdziemy drewno, wiklinę czy rattan. Materiał z jakiego wykonane są stoliki ogrodowe wpływa na jakość mebla, czyli także na to, jak długo będzie można z niego w pełni korzystać, jednocześnie mając do czynienia z pełnowartościowym produktem.

stoliki ogrodowe

Ciężar stołu – czy warto wybierać lekkie stoliki do ogrodu?

Warto pamiętać także o tym, że tworzywo z jakiego są wykonane stoły ogrodowe wpływa na ich ciężar. Najlżejsze wydają się najzwyklejsze plastikowe meble. Jednak biorąc pod uwagę stabilność mebli i ich solidność, dobrze jest rozważyć również opcję cięższych modeli, wykonanych z innych materiałów. Poza rozmiarem stolika i materiałem, z którego jest wykonany, istotny będzie również jego kształt. Tutaj opcji jest wiele. Można znaleźć na rynku stoliki okrągłe, kwadratowe, owalne czy prostokątne. Każdy z nich może być dobrym rozwiązaniem w zależności od upodobań. Ciekawy kształt stołu przyciąga wzrok i jest elementem wyróżniającym spośród mebli ogrodowych. Wybór stołu idealnego może być trudny, jednak wysoka jakość idąca w parze z estetyką wykonania mebla to wskaźniki, które są konieczne w przypadku chęci korzystania ze stolika przez kolejne sezony.

Comments are closed.